• Mercedes PRO Adapter:
  Rozwiązanie doposażeniowe.

  Mercedes PRO Adapter to kompaktowe rozwiązanie sprzętowe przeznaczone do doposażania pojazdów. Może on być w prosty sposób instalowany w wybranych modelach samochodów Mercedes-Benz Vans1, które nie zostały jeszcze fabrycznie przystosowane do łączności sieciowej. Umożliwia dostęp do innowacyjnego świata łączności sieciowej Mercedes PRO connect.

  Mercedes-Benz Vito i Sprinter przed sześciokątnymi plastrami miodu
Zalety łączności sieciowej

Mercedes PRO Adapter – korzyści dla Ciebie.

Menedżer floty siedzi przed monitorem. Na pierwszym planie jest lekko zarysowane narzędzie do zarządzania pojazdami.

Zwiększ wydajność swojej floty dzięki Mercedes PRO connect.

Po doposażeniu pojazdu w Mercedes PRO Adapter uzyskuje się dostęp do świata Mercedes PRO connect, co umożliwia uzyskanie wysokiego poziomu transparentności, kontroli oraz wsparcia. Sprawna komunikacja między menedżerem floty, kierowcą i pojazdem znacznie ułatwia wydajniejsze prowadzenie przedsiębiorstwa.

 • Innowacyjna łączność sieciowa w Twoich aktualnych pojazdach

  Do wybranych modeli Vito i Sprinter1.

 • Łącznie 5 usług Mercedes PRO connect

  Dla efektywnego zarządzania flotą.

 • Proste doposażenie

  Mercedes PRO Adapter.

Nasza oferta

Pięć usług Mercedes PRO connect w skrócie.

  Sześciokątny plaster miodu zawiera ikonę usługi Status pojazdu

  Status pojazdu

  Przegląd stanu i wykorzystania pojazdów we flocie na podstawie przesyłania, przetwarzania i analizy danych pojazdu.

  Sześciokątny plaster miodu zawiera ikonę usługi Logistyka pojazdu

  Logistyka pojazdu

  Przekazywanie lokalizacji pojazdów oraz konfiguracja stref Geofences, przy pomocy których menedżer floty jest informowany, jeżeli pojazd wjedzie w zdefiniowany obszar lub go opuści. Informacje o ruchu drogowym.

  Sześciokątny plaster miodu zawiera ikonę usługi Komunikacja flotowa

  Komunikacja flotowa

  Przesyłanie wiadomości, adresów, numerów telefonów między narzędziem do zarządzania pojazdami i aplikacją kierowcy Mercedes PRO Adapter2 .

  Sześciokątny plaster miodu zawiera ikonę usługi Zarządzanie przeglądami

  Zarządzanie przeglądami

  Informacje o nadchodzących przeglądach i przygotowywanie indywidualnych ofert serwisowych przez dealera Mercedes-Benz.

  Sześciokątny plaster miodu zawiera ikonę usługi Elektroniczna książka jazd

  Elektroniczna książka jazd

  Cyfrowa lista wykonanych jazd pomaga odróżnić jazdy służbowe od prywatnych i ułatwia rozliczenie podatków.

Najlepsze połączenie

Trzy części składowe Mercedes PRO connect.

Mercedes PRO connect jako rozwiązanie doposażeniowe składa się z trzech elementów, które umożliwiają, a przede wszystkim znacząco ułatwiają komunikację między menedżerami floty, kierowcami i pojazdami. 

Dla pojazdów

Interfejs.

Mercedes PRO Adapter zapewnia przejrzystość w zarządzaniu flotą.

Mercedes PRO Adapter

Wejście w świat łączności.

Mercedes PRO Adapter to nasze pierwsze kompaktowe rozwiązanie sprzętowe, które dostosowuje pojazdy do korzystania z usług Mercedes PRO connect, a przez to do innowacyjnego świata łączności sieciowej.

Adapter jest instalowany w pojeździe przez interfejs OBD-II. Dostarcza on wartościowych danych pojazdu, które można łatwo przesyłać, przetwarzać i analizować. Jako komunikacyjny most między narzędziem do zarządzania pojazdami i aplikacją Mercedes PRO Adapter2 urządzenie Mercedes PRO Adapter umożliwia dostęp do różnych zalet Mercedes PRO connect. W ten sposób Mercedes PRO Adapter zapewnia obustronne korzyści menedżerowi floty i kierowcy. Im lepsze połączenie sieciowe i informacje, tym wydajniejsza i łatwiejsza jest codzienna praca.

Dla menedżerów floty

Centrala.

Menedżer floty za pomocą narzędzia do zarządzania pojazdami otrzymuje obszerny przegląd całej swojej floty. W zależności od zapotrzebowania może on dokładnie odfiltrować wyjątkowo ważne dla niego informacje.

Eine Flottenmanagerin sitzt frontal vor dem Schreibtisch. Im Vordergrund des Bildes sind digital Standorte der Fahrzeuge eingeblendet.

Park pojazdów zawsze pod ręką.

Znacznie wydajniejsze planowanie tras. Lokalizacja pojazdów i informacje o ruchu drogowym można uzyskiwać prawie w czasie rzeczywistym. Także automatyczna kontrola obszaru (Geofencing) i ustawianie adresów, np. lokalizacji ważnego klienta, ulepszają przegląd dla menedżera floty.

Menedżerka floty siedzi przed biurkiem. Na monitorze jest otwarte narzędzie do zarządzania pojazdami.

Najważniejsze dane pojazdu przejrzyście opracowane.

Kto zna status swojego pojazdu, może znacznie zminimalizować czasy przestojów. Opierając się na regularnie przekazywanych informacjach o stanie pojazdu i przejrzystym opracowaniu danych, menedżer floty ma zawsze wszystko pod ręką.

Dla kierowców

Bezpośrednie połączenie z kierowcą.

Za pomocą aplikacji Mercedes PRO Adapter2 kierowca może otrzymywać wartościowe informacje o pojeździe i zleceniu. Dane pojazdu są regularnie i automatycznie przesyłane do narzędzia do zarządzania flotą lub menedżera floty i pomagają zoptymalizować planowanie w przedsiębiorstwie.

Ekran smartfona pokazuje funkcję Lista przejazdów w aplikacji Mercedes PRO Adapter

Mniej papierologii, lepszy przegląd.

Elektroniczna książka jazd jest wygodną alternatywą dla ewidencji w formie papierowej. Dzięki temu kierowcy mogą się skoncentrować na istotnych zadaniach. Aplikacja Mercedes PRO Adapter dokumentuje wszystkie jazdy i umożliwia łatwy eksport. Prywatność kierowcy jest chroniona za pomocą opcji wyboru jazdy jako „Prywatnie”.

Ekran smartfona pokazuje funkcję Komunikacja flotowa w aplikacji Mercedes PRO Adapter

Zawsze najlepiej poinformowani.

Dzięki komunikacji flotowej kierowcy mogą bezpiecznie i skutecznie otrzymywać informacje w sposób scentralizowany z narzędzia do zarządzania pojazdami. W ten sposób wiadomości, adresy i numery telefonów niezawodnie trafiają przez aplikację na urządzenie mobilne kierowcy. 2

Podgląd

Wszystko pod kontrolą: Części składowe Mercedes PRO connect.

Narzędzie do zarządzania pojazdami

Mercedes PRO Adapter App

Krok po kroku

Twoja droga do połączonej w sieć floty.

Mercedesy Vito i Sprinter stoją jeden za drugim

Oto jak aktywować Mercedes PRO connect przy użyciu urządzenia Mercedes PRO Adapter.

Chcesz doposażyć swoje samochody dostawcze Mercedes-Benz Vans w Mercedes PRO Adapter? Pomocne instrukcje, pytania i odpowiedzi oraz wszelkie szczegóły dotyczące warunków i wymagań technicznych związanych z aktywacją i obsługą usług Mercedes PRO connect znajdziesz tu w zwartej i przejrzystej formie. 

Na monitorze widnieje ekran internetowej rezerwacji terminu przeglądu
Rezerwacja terminu przeglądu

Uzgodnij termin online.

Chcesz doposażyć swój pojazd dostawczy w Mercedes PRO Adapter? Wystarczy zarezerwować termin online!

Wsparcie.

mproconnect.pol@cac.mercedes-benz.com 00 800 3 7 77 77 77*
*Jesteśmy dostępni przez cały tydzień, przez całą dobę.

1

Mercedes PRO Adapter jest dostępny do modeli Vito 639 od 11/2010, Vito 447 od 10/2014 oraz do Sprintera 906 od 04/2006. Mercedes PRO Adapter nie może być stosowany w samochodach dostawczych Mercedes-Benz, które są fabrycznie wyposażone w moduł komunikacyjny (LTE) do usług cyfrowych (JH3).
W pojazdach wyposażonych w instalację podtrzymującą pracę silnika po wyjęciu kluczyka (MW1) istnieją ograniczenia w działaniu funkcji usług „Cyfrowa rejestracja informacji” i „Cyfrowy dziennik kierowcy”. Gdy instalacja podtrzymująca pracę silnika po wyjęciu kluczyka jest aktywna, rozpoznawana jest tylko jedna jazda.

2

Aplikacja Mercedes PRO Adapter nie może być obsługiwana w czasie jazdy. Należy przestrzegać przepisów obowiązujących w kraju, w którym znajduje się pojazd, dotyczących korzystania ze smartfona w pojeździe podczas jazdy.