• Mercedes PRO connect.

  Inteligentnie łączy pojazdy i osoby.

  Przyszłość transportu samochodowego nabiera tempa pod znakiem cyfryzacji i komunikacji sieciowej: profesjonalne rozwiązania Mercedes PRO connect w zakresie łączności i zarządzania flotą łączą przedsiębiorców z ich pojazdami i mogą zwiększyć wydajność, jak również produktywność – w zarządzaniu firmą i w controllingu tak samo jak w zarządzaniu flotą pojazdów.

Mercedes PRO connect

Mercedes PRO connect – korzyści dla Ciebie.

Menedżer floty siedzi przed monitorem. Na pierwszym planie jest lekko zarysowane narzędzie do zarządzania pojazdami.

Przyspieszacz wydajności Twojej floty.

Ułatw codzienną pracę swoim menedżerom floty i kierowcom poprzez korzystanie z Mercedes PRO connect.

 • Łatwe i zoptymalizowane planowanie przeglądów

  Dzięki prostej logice świateł sygnalizacyjnych nigdy więcej nie przegapisz nadchodzącego przeglądu.

 • Przejrzysty stan pojazdu

  Dostępne w każdej chwili przejrzyście opracowane dane pojazdu pomagają przy planowaniu jego wykorzystania.

 • Unikanie zbędnych kosztów dodatkowych

  Nadchodzące przeglądy są skutecznie planowane, a ryzyko awarii jest zmniejszone.

Perfekcyjne połączenie

Trzy części składowe Mercedes PRO connect.

Mercedes PRO connect składa się z trzech elementów, które umożliwiają, a przede wszystkim znacząco ułatwiają komunikację między menedżerami floty, kierowcami i pojazdami.

Dla pojazdów

Sprzęt Mercedes PRO connect: Interfejs.

Podstawą do korzystania z innowacyjnych rozwiązań w zakresie łączności i zarządzania flotą jest zainstalowany w pojeździe sprzęt. Tutaj są dwie możliwości: doposażenie lub montaż fabryczny samochodów dostawczych Mercedes-Benz.

Moduł komunikacyjny w nowym Sprinterze

Moduł komunikacyjny (LTE) do korzystania z usług cyfrowych (JH3).

Wybrane nowe pojazdy Mercedes-Benz3 są dostępne z fabrycznie zainstalowanym modułem komunikacyjnym (LTE). Dzięki wbudowanej na stałe karcie SIM moduł komunikacyjny (LTE)4 przesyła dane szczególnie szybko i niezawodnie, stwarzając warunki techniczne do korzystania z usług Mercedes PRO connect5.

Mercedes PRO Adapter

Mercedes PRO Adapter.

Mercedes PRO Adapter może być stosowany w wybranych modelach samochodów Mercedes-Benz Vans2. To kompaktowe rozwiązanie sprzętowe umożliwia korzystanie z usług Mercedes PRO connect również w aktualnie eksploatowanych pojazdach.

Dla administratorów i menedżerów flot

Narzędzie do zarządzania pojazdami: Centrala6.

Menedżer floty za pomocą narzędzia do zarządzania pojazdami otrzymuje obszerny przegląd całej swojej floty. W zależności od zapotrzebowania może on dokładnie odfiltrować wyjątkowo ważne dla niego informacje.

Menedżerka floty siedzi przed biurkiem. Na pierwszym planie ilustracji prezentowane są cyfrowe lokalizacje pojazdów.

Park pojazdów zawsze pod ręką.

Znacznie wydajniejsze planowanie tras. Lokalizacja pojazdów i informacje o ruchu drogowym można uzyskiwać prawie w czasie rzeczywistym. Także automatyczna kontrola obszaru (Geofencing) i ustawianie adresów, np. lokalizacji ważnego klienta, ulepszają przegląd dla menedżera floty.

Menedżerka floty siedzi przed biurkiem. Na monitorze jest otwarte narzędzie do zarządzania pojazdami.

Najważniejsze dane pojazdu przejrzyście opracowane.

Kto zna status swojego pojazdu, może znacznie zminimalizować czasy przestojów. Opierając się na regularnie przekazywanych informacjach o stanie pojazdu i przejrzystym opracowaniu danych, menedżer floty ma zawsze wszystko pod ręką.

Dla kierowców

Aplikacje Mercedes PRO: Bezpośrednia łączność.

Za pomocą aplikacji Mercedes PRO connect oraz Mercedes PRO Adapter7 kierowca7 może uzyskiwać wartościowe informacje o pojeździe i zleceniu.

Smartfony z aplikacją Mercedes PRO connect i aplikacją Mercedes PRO Adapter

Zawsze dobrze poinformowany.

Z punktu widzenia użytkownika aplikacji Mercedes PRO connect oraz aplikacji Mercedes PRO Adapter7 komunikacja odbywa się poprzez smartfon. Aplikacje Mercedes PRO connect i Mercedes PRO Adapter7 umożliwiają przy tym prostą komunikację z menedżerem floty. Dane pojazdu są regularnie i automatycznie przesyłane do narzędzia do zarządzania flotą lub menedżera floty i pomagają zoptymalizować planowanie w przedsiębiorstwie.

Jakie rozwiązanie Mercedes PRO connect pasuje do Ciebie?

Firmy stale się zmieniają: Czy w Twojej flocie są pojazdy, które dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w zakresie łączności i zarządzania flotą mogłyby być wydajniejsze? Czy planowane są zakupy nowych pojazdów? Mercedes PRO connect ma dla Ciebie pasującą ofertę.

Moduł komunikacyjny w nowym Sprinterze wraz z aplikacją Mercedes PRO connect

Wbudowany fabrycznie: Moduł komunikacyjny.

Nowy Sprinter to pierwszy samochód dostawczy Mercedes-Benz, który jest fabrycznie dostępny z rozwiązaniami w zakresie łączności i zarządzania flotą Mercedes PRO connect3. Dzięki wbudowanemu na stałe modułowi komunikacyjnemu pojazd oferuje od razu optymalną łączność sieciową.

 • Fabryczne rozwiązania w zakresie łączności i zarządzania flotą dla nowego Sprintera

 • Różnorodne usługi Mercedes PRO connect – zgrupowane w 8 atrakcyjnych pakietach korzyści

 • Stałe rozszerzanie i ulepszanie oferowanych usług

 • Większa wydajność dzięki połączeniu z Internetem

Mercedes PRO Adapter wraz z aplikacją Mercedes PRO Adapter

Jako doposażenie: Mercedes PRO Adapter.

Mercedes PRO Adapter to kompaktowe rozwiązanie sprzętowe przeznaczone do doposażania pojazdów. Może on być instalowany w wybranych modelach samochodów Mercedes-Benz Vans2. Dzięki temu innowacyjne usługi Mercedes PRO connect mogą być dostępne również w Twoich aktualnych pojazdach.

 • Proste doposażenie wybranych modeli Vito i Sprinter2

 • Łącznie 5 usług Mercedes PRO connect do efektywnego zarządzania flotą

 • Innowacyjna łączność sieciowa w Twoich aktualnych pojazdach

 • Prosta instalacja urządzenia Mercedes PRO Adapter

Czy Twój pojazd jest gotowy na Mercedes PRO connect?

Dokonaj szybkiego sprawdzenia i dowiedz się, które modele są już kompatybilne z Mercedes PRO connect.

*

Lista typoszeregów może się różnić w zależności od kraju. W przypadku reimportu lub importu prywatnego oryginalny kraj docelowy jest istotny dla kompatybilności.
W pojazdach wyposażonych w instalację podtrzymującą pracę silnika po wyjęciu kluczyka (MW1) istnieją ograniczenia w działaniu funkcji usług „Cyfrowa rejestracja informacji” i „Cyfrowy dziennik kierowcy”. Gdy instalacja podtrzymująca pracę silnika po wyjęciu kluczyka jest aktywna, rozpoznawana jest tylko jedna jazda.

Pytania i odpowiedzi.

Ogólne pytania na temat Mercedes PRO

Czym jest Mercedes PRO?

Mercedes PRO to nowa marka Mercedes-Benz Vans, która obejmuje wszystkie obecne i przyszłe usługi, rozwiązania oraz cyfrowe narzędzia ułatwiające codzienną działalność. Nasz cel to wykorzystanie cyfrowych możliwości do jeszcze wydajniejszego prowadzenia Państwa działalności.

Mercedes PRO kompleksowo łączy wszystkie istotne usługi na jednej platformie internetowej. Pod adresem www.mercedes.pro można uzyskać bezpośredni dostęp do rozwiązań w zakresie mobilności, finansowania, łączności1 oraz floty1, jak również do powiązanych ofert, które znacznie wykraczają poza klasyczną eksploatację samochodów dostawczych.

Najważniejsze korzyści w skrócie:

 • Jedna platforma łączy wszystkie istotne usługi oraz oferty
 • Zwiększa wydajność, co pozwala skupić się na swojej głównej działalności
 • Pomaga obniżać koszty
   

Jakie korzyści oferuje Mercedes PRO?

Mercedes PRO umożliwia płynne i efektywne połączenie wszystkich ofert w zakresie usług i mobilności świadczonych przez Mercedes-Benz Vans. Na portalu łączymy wszystkie obecne i przyszłe usługi związane z samochodami dostawczymi – od mobilnego zarządzania flotą przez serwisowanie aż po dostosowane do indywidualnych potrzeb, kompleksowe rozwiązania systemowe. Po zalogowaniu otrzymuje się dostęp do spersonalizowanych i interesujących danego użytkownika tematów oraz oczywiście do swoich pojazdów.

Jaka jest różnica między Mercedes me i Mercedes PRO?

Mercedes me jest przewidziany wyłącznie dla klientów prywatnych i ich wymagań. Natomiast wspólna marka Mercedes PRO została stworzona specjalnie dla klientów komercyjnych oraz ich potrzeb i wymagań.

W tym przypadku najistotniejsze są kwestie zwiększenia wydajności i pomocy w codziennej działalności. Mercedes PRO pomaga w zwiększeniu wydajności Państwa firmy. Za każdym razem wszystko jest przejrzyście dostępne pod ręką i można skoncentrować się na najistotniejszych kwestiach.

Jakie są różnice między zintegrowanym rozwiązaniem w nowym Sprinterze a urządzeniem Mercedes PRO Adapter?

Zarówno Mercedes PRO Adapter, jak i zintegrowane rozwiązanie w nowym Sprinterze z modułem komunikacyjnym (LTE) do usług cyfrowych należą do wspólnej marki – Mercedes PRO – i umożliwiają działanie rozwiązania w zakresie łączności i zarządzania flotą Mercedes PRO connect.

Mercedes PRO Adapter zawiera pięć usług podstawowych, natomiast w nowym Sprinterze (z modułem komunikacyjnym (LTE) do usług cyfrowych) dostępnych jest osiem różnych pakietów korzyści, zawierających wiele rozmaitych usług.

Ponadto Mercedes PRO Adapter stosowany jest również w pojazdach Vito (typoszereg 639 od 11/2010 i 447) oraz Sprinter (typoszereg 906) i bazuje na doposażeniu typu Plug & Play (adapter OBD II). Zamówienie realizowane jest poprzez dealera Mercedes-Benz. Moduł komunikacyjny (LTE) do usług cyfrowych jest rozwiązaniem fabrycznym wbudowanym na stałe w Sprintera (typoszereg 907/910) od 06/2018. Późniejsze doposażenie pojazdu jest możliwe ze względu na istniejące okablowanie.

W przypadku urządzenie Mercedes PRO Adapter łączność sieciową umożliwia smartfon klienta (Bluetooth). W przypadku modułu komunikacyjnego (LTE) do usług cyfrowych w pojeździe zainstalowana jest na stałe karta SIM.

Jak mogę zarejestrować się na platformie Mercedes PRO?

Istnieją dwie różne możliwości rejestracji na platformie Mercedes PRO:

 1. Samodzielna rejestracja na Mercedes PRO Portal
 2. Kontaktuj ze swoim dealerem Mercedes-Benz

Czy potrzebuję dostępu do Internetu poprzez smartfon, aby korzystać z Mercedes PRO?

W przypadku nowego Sprintera (typoszereg 907/910) nie jest wymagany dostęp do Internetu poprzez smartfon klienta, ponieważ w pojazd wbudowana jest na stałe karta SIM. Dzięki niej możliwe jest korzystanie z Mercedes PRO connect również bez smartfona. Jednakże usługi stworzone specjalnie po to, by ułatwiać codzienną pracę kierowcy, połączone są z aplikacją Mercedes PRO connect.

W przypadku urządzenia Mercedes PRO Adapter wymagany jest dostęp do Internetu za pośrednictwem połączenia Bluetooth smartfona klienta.

Czym jest Mercedes PRO connect?

Rozwój cyfrowej i powiązanej w sieć przyszłości samochodów nabiera tempa: profesjonalne rozwiązania w zakresie łączności i zarządzania flotą od Mercedes PRO connect łączą firmy z ich pojazdami, mogą także zwiększyć wydajność oraz produktywność – w prowadzeniu biznesu i w kontroli, tak samo jak w systemie zarządzania flotą pojazdów. Wśród licznych zalet wymienić należy przede wszystkim minimalizację czasów przestoju dzięki efektywnemu zarządzaniu przeglądami i przejrzyste opracowywanie danych na potrzeby analiz ekonomicznych w firmie.

Aplikacja do zarządzania pojazdami umożliwia przejrzystą koordynację pojazdów i kierowców2 i ich wydajne wykorzystanie. Kierowca2 ma do dyspozycji aplikację Mercedes PRO connect2, która służy mu do wymiany informacji z managerem floty poprzez narzędzie do zarządzania pojazdami oraz udostępnia mu cenne informacje dotyczące pojazdu.

Jakie rozwiązania techniczne oferowane są w ramach Mercedes PRO connect?

Mercedes PRO connect udostępnia klientom rozwiązania sprzętowe, umożliwiające łączność sieciową:

począwszy od rozwiązania podstawowego w postaci urządzenia Mercedes PRO Adapter, a skończywszy na rozwiązaniu profesjonalnym w postaci zintegrowanego modułu komunikacyjnego do usług cyfrowych. Więcej informacji na temat urządzenia Mercedes RPO Adapter można znaleźć tutaj: www.mercedes.pro/adapter

W nowym Sprinterze z fabrycznie wbudowanym modułem komunikacyjnym przewidziano głębokie zintegrowanie z architekturą pojazdu, co stanowi podstawę dla wielu różnych usług opartych na łączności sieciowej. Rozwiązanie w zakresie łączności i zarządzania flotą Mercedes PRO connect składa się w tym przypadku z modułu komunikacyjnego do usług cyfrowych, narzędzia do zarządzania pojazdami dla dyspozytora floty oraz aplikacji Mercedes PRO connect dla kierowcy.  To profesjonalne rozwiązanie w zakresie łączności i zarządzania flotą ułatwia managerom flot oraz kierowcom komunikację i przyczynia się do zwiększenia wydajności i efektywności w codziennej działalności. Kolejne rozwiązania Mercedes PRO connect będą w odpowiednim czasie dodawane do oferty.

Gdzie mogę nabyć te usługi?

Cyfrowe usługi modułu komunikacyjnego są dostępne w różnych pakietach korzyści poprzez Mercedes PRO Portal/sklep internetowy Mercedes PRO Store. Mercedes PRO Adapter można otrzymać u swojego dealera Mercedes-Benz.
Więcej szczegółów na temat instalacji adaptera można uzyskać na naszej stronie internetowej lub po skontaktowaniu się ze swoim dealerem Mercedes-Benz.

Czy każda usługa wymaga osobnej rejestracji?

Poprzez jednorazową rejestrację na platformie Mercedes PRO uzyskuje się dostęp do wszystkich dostępnych usług (po ich nabyciu).

Czy możliwe jest nabywanie usług pojedynczo?

Jako klient możesz do nowego Sprintera nabywać pakiety korzyści zawierające różne usługi, które są dla Ciebie szczególnie korzystne, np. nawigacja czy analiza stylu jazdy. Nabywanie usług w pakietach jest też korzystniejsze cenowo.

W przypadku urządzenia Mercedes PRO Adapter pakiet 5 usług powiązany jest bezpośrednio ze sprzętem.

Jak mogę aktywować usługi Mercedes PRO?

Aby dokonać aktywacji usług Mercedes PRO, należy wykonać następujące kroki:

 1. Pojazd musi być już dodany na Państwa koncie
 2. Należy nabyć usługi na Mercedes PRO Portal/w sklepie internetowym Mercedes PRO Store
 3. Nabyte usługi można przypisać do określonego pojazdu
 4. Gdy usługi są przypisane, zostają automatycznie aktywowane

Jak mogę dezaktywować usługi Mercedes PRO?

Aby dezaktywować usługi, należy wykonać cztery poniższe kroki:

 1. Otworzyć zestawienie produktów na Mercedes PRO Portal
 2. Wybrać pojazd
 3. Wybrać usługę
 4. Dezaktywować wybraną usługę

Jakie są wymagania techniczne do korzystania z Mercedes PRO connect?

Nowy Sprinter od roku produkcji 2018 (typoszereg 907/910) jest w Europie i USA standardowo wyposażony w wymagany sprzęt w postaci zintegrowanego modułu komunikacyjnego (LTE) do usług cyfrowych.

Wyjątek stanowią podstawowe modele pojazdu „Crew” i „Worker” – w tym przypadku moduł komunikacyjny może zostać wybrany jako wyposażenie dodatkowe.

Głęboka integracja z architekturą pojazdu stanowi podstawę dla wielu różnych usług opartych na łączności sieciowej.

Czy mogę użyć rozwiązania Mercedes PRO connect w innych pojazdach Mercedesa?

Zintegrowane rozwiązanie fabryczne jest obecnie dostępne tylko w nowym Sprinterze (typoszereg 907/910). Naszym celem jest jednak zaoferowanie w przyszłości naszych usług cyfrowych również w innych modelach. Do starszych samochodów dostawczych Mercedes-Benz już teraz oferujemy możliwość doposażenia w Mercedes PRO Adapter. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.mercedes.pro/connect

Czy mogę zintegrować z Mercedes PRO connect pojazdy innych marek?

W pierwszym kroku koncentrujemy się na modelach Mercedes-Benz.

Mam już konto Mercedes me. Czy mogę użyć dotychczasowych danych dostępowych również do logowania do konta Mercedes PRO?

Tak, dane dostępowe do Mercedes me mogą posłużyć również do logowania do konta Mercedes PRO. Mimo to konieczne jest uprzednie utworzenie konta Mercedes PRO. Ze względów prawnych dane z konta Mercedes me nie zostaną przekazane do konta Mercedes PRO.

Czy moje dane osobowe lub dane mojej firmy są przekazywane przez koncern Daimler innym przedsiębiorstwom?

Dane użytkownika oraz dane firmy są przekazywane innym przedsiębiorstwom tylko wtedy, gdy jest to konieczne do wykonywania zamówionych przez klienta usług. Daimler nie przekazuje danych osobowych do celów komercyjnych bez wyraźnej zgody klienta.

Dlaczego muszę podać osobiste hasło pomocnicze?

W razie potrzeby pracownik dealera Mercedes-Benz lub infolinii dla klientów może w Państwa imieniu wejść na konto firmowe po podaniu przez Państwa osobistego hasła pomocniczego. Jest to widoczne tylko dla samych użytkowników.

Ma to w założeniu uniemożliwić nieuprawniony dostęp do Państwa konta firmowego. Jeśli potrzebują Państwo pomocy na Mercedes PRO Portal, która wymaga uzyskania przez dealera Mercedes-Benz lub pracownika infolinii dla klientów dostępu do Państwa konta firmowego, należy na prośbę pracownika podać swoje hasło pomocnicze. Hasło pomocnicze można w każdej chwili zmienić.

Chciałbym zmienić moje osobiste hasło pomocnicze. Jak mogę to zrobić?

 1. Należy zalogować się i przejść do swoich danych osobistych.
 2. Można teraz po prostu wprowadzić nowe hasło pomocnicze bez konieczności wcześniejszego podawania starego hasła pomocniczego (hasło pomocnicze powinno przy tym spełniać następującą specyfikację: minimum 6 znaków, maksimum 20 znaków, brak spacji)
 3. Ze względu na możliwe błędy literowe nowe hasło pomocnicze należy wprowadzić dwukrotnie, a następnie użyć przycisku „Zapisz”.

Jak mogę usunąć moje osobiste konto użytkownika?

Użytkownik nie ma możliwości usunięcia siebie samego z konta firmowego. Usunięcia może dokonać administrator firmy na karcie zarządzania użytkownikami Mercedes PRO Portal poprzez kliknięcie symbolu kosza. Usunięty użytkownik jest o tym informowany poprzez wiadomość e-mail.

1

Mercedes PRO connect, rozwiązanie w zakresie łączności i zarządzania flotą, jest dostępne dla modeli Vito oraz Sprinter.
W pojazdach wyposażonych w instalację podtrzymującą pracę silnika po wyjęciu kluczyka (MW1) istnieją ograniczenia w działaniu funkcji usług „Cyfrowa rejestracja informacji” i „Cyfrowy dziennik kierowcy”. Gdy instalacja podtrzymująca pracę silnika po wyjęciu kluczyka jest aktywna, rozpoznawana jest tylko jedna jazda.

2

Mercedes PRO Adapter jest dostępny do modeli Vito 639 od 11/2010, Vito 447 od 10/2014 oraz do Sprintera 906 od 04/2006. Mercedes PRO Adapter nie może być stosowany w samochodach dostawczych Mercedes-Benz, które są fabrycznie wyposażone w moduł komunikacyjny (LTE) do usług cyfrowych (JH3).

3

Moduł komunikacyjny będzie dostępny w Sprinterze 907 i 910 od 06/2018.

4

W zależności od dostępności regionalnej.

5

Dostarczenie usług w połączeniu ze zintegrowanym modułem komunikacyjnym zależy od zasięgu sieci operatora telefonii komórkowej. 

6

Aby umożliwić działanie usług Mercedes PRO connect w nowym Sprinterze, przewidziano narzędzie do zarządzania pojazdami dla rozwiązania fabrycznego z modułem komunikacyjnym oraz oddzielne narzędzie do zarządzania pojazdami w przypadku doposażania pojazdu w Mercedes PRO Adapter.

7

Aplikacje Mercedes PRO connect oraz Mercedes PRO Adapter nie mogą być obsługiwane podczas jazdy. W przeciwnym razie istnieje niebezpieczeństwo odwrócenia uwagi od sytuacji na drodze i sprowadzenia w ten sposób niebezpieczeństwa dla kierowcy i dla osób trzecich. Należy również przestrzegać ustawowych przepisów obowiązujących w kraju, w którym się aktualnie przebywa.

8

Mercedes PRO jest dostępny w wybranych krajach europejskich oraz od września 2018 roku w USA. Więcej informacji mogą Państwo uzyskać u swojego dealera Mercedes-Benz.